Sıkça Sorulan Sorular

Göknet internet hizmeti Göknet tarafından sağlanan ADSL ya da Fiber hizmetidir. Göknet internet hizmetinden faydalanmak için Göknet ile sözleşme yapmanız gerekmektedir.

Göknet ADSL hizmeti Göknet tarafından sağlanan talebe göre limitli ya da limitsiz seçenekleri bulunan 16 Mbps’ye kadar hızlarında sunulan internet bağlantı şeklidir.

Göknet Fiber hizmeti alt yapının uygun olduğu bölgelerde 100 Mbps’ye kadar hızlarında sunulan internet bağlantı şeklidir.

Herhangi bir telefon aboneliğine ihtiyaç duyulmadan yapılan internet aboneliğidir. Göknet’de telefonsuz internet için aylık ek ücret ödemeye gerek yoktur.

Satış noktalarımız, web sitemiz ve çağrı merkezimiz aracılığı ile abonemiz olabilirsiniz.

Adil kullanım uygulaması, mevcut altyapı kaynaklarının tüm kullanıcılara eşit kalitede hizmet sağlaması amacıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından devreye alınan bir uygulamadır. Adil Kullanım Politikası Uygulaması gereğince, dönem içinde tarifelerde belirtilen Adil Kullanım Noktası’nın (AKN) aşılması durumunda, kullanım hızı tarifeye bağlı olarak sınırlandırılacak ve dönem sonunda normal hızına dönecektir. 8 Mbps’e kadar olan paketler 3 Mbit/sn, 16 Mbps’e kadar olan paketler 5 Mbit/sn, 24 Mbps’e kadar olan paketler 8 Mbit/sn, 50 Mbps’e kadar olan paketler 16 Mbit/sn, 100 Mbps’e kadar olan paketler 24 Mbit/sn olarak sınırlandırılacaktır. 02:00 – 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımları AKN’ye dahil değildir. AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın, 02:00 – 08:00 saatleri arasında hız kısıtları uygulanmayacak ve söz konusu saat aralığında müşteri tarifesine uygun hızda hizmet alacaktır.

Ülkemizde, binalarımıza bakır kablo üzerinden gelen hatlar yerleşik operatöre aittir. Fiber kablo üzerinden gelen hatlar ise  Yerleşik Operatör ve diğer operatörlere aittir. Bina içi bakır kablolar ise, bina sahibi tarafından tesis edilmiştir. İnternet hizmetlerinde, hizmet kalitesini etkileyen en önemli parametre, altyapı ve binanızın saha dolabı / santral uzaklığıdır. Saha dolabı / santral arası mesafe bakırın uygulayacağı direnç ile doğru orantılı olduğundan evinize ulaşacak hız üzerinde etkisi olacaktır.

Hızla genişleyen hizmet ağımızla şu an Ankara, İSTANBUL, KIRKLARELİ, EDİRNE, Bartın, Bolu, Çorum, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, illerinde hizmet vermekteyiz. Hedefimiz, kısa süre içerisinde Türkiye’nin her köşesinde Göknet hizmetini gururla sunabilmektir.

Türk Telekom alt yapısı üzerinden hizmet sağlamaktayız. Bulunduğunuz adreste Türk Telekom alt yapısı olması durumunda hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Alt yapınızın kontrolü için 444 8 460 numaralı müşteri hizmetlerimiz ve satış noktalarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İnternet bağlantınız bulunduğunuz lokasyona göre 3 – 7 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Başvurunuzun akabinde, Genel Merkezimiz teyit amaçlı sizler ile iletişime geçecektir. Bilgi teyidiniz yapıldıktan sonra fiziksel bağlantı için yerleşik operatörden alınan öngörülen bağlantı tarihi, sms ile. Bu tarihte bağlantınızın uygunluğu kontrol edilmektedir. Alt yapı / Ankastre ya da daire içi hattınızda bir problem yok ise bağlantınız sağlanır. Fiziksel bağlantılarınız tamamlandığında yine sms ile tarafınıza bilgi iletilmesinin ardından modem- hat bağlantıları yapılıp kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra internet kullanımınıza başlayabilirsiniz.

Tüm teknik işlemleriniz alanında uzman teknik ekiplerimiz tarafından ücretsiz şekilde sağlanmaktadır.

İnternet hizmetinizi kullanmadığınız süre boyunca aboneliğiniz kapanmadan dilerseniz dondurma servisimizi kullanabilirsiniz.

Dilediğiniz zaman 4448460 numaralı çağrı merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden internet hizmetinizin dondurulması işlemi için yardım alablirsiniz. Dondurma Ücreti 36 TL dir.

1 Takvim yılı içerisinde iki kez hat dondurma talebinde bulunabilirsiniz. Bir hat dondurma hakkınızı maksimum 90 gün için kullanabilirsiniz. Her bir hat dondurma işlemi 29 TL’dan ücretlendirilir.

Dilediğiniz zaman 444 8 460 numaralı çağrı merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden internet hattınıza Statik IP tanımlanmasını talep edebilirsiniz. Statik IP ücreti aylık 19 TL dir.

Adres değişikliği talebiniz olduğu zaman 444 8 460 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilciniz ile nakil yaptırmak istediğiniz lokasyonun alt yapı değerleri ve uygunluğunu kontrol ettirerek nakil işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Nakil işlemi tamamlanma süresi ortalama 7 gündür. Nakil ücreti 36 TL dir.

Dilediğiniz zaman 444 8 460 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak size özel müşteri temsilcinizden mevcut paket ve tarifeler hakkında bilgi alabilir ve altyapısal uygunluk halinde dilediğiniz pakete geçiş yapabilirsiniz. Aynı ay içerisinde sadece 1 kez paket değişikliği yapılabilir.

Web sitemizde çerez kullanımı yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen çerez kullanım politikamızı inceleyiniz. Kapat