Göknet’ten kampanya dâhilinde satın aldığınız modemin kurulumu ile ilgili aşağıdaki yol haritasını takip edebilir veya 0850 306 4444 Numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayarak destek alabilirsiniz. Yerinde modem kurulumu talep etmeniz durumunda, yetkili teknik servisimiz sizinle irtibata geçecek ve belirlenen randevu tarihinde adresinizde kurulum hizmeti verecektir. Göknet tarafından sunulan Zyxell modeminizin kurulumu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Adım: Öncelikle modem kutusunun içerisinde bulunan sarı renkteki dsl kablosu modem ile bilgisayara takılır. Daha sonra herhangi bir internet tarayıcısına girip adres satırına “192.168.1.1” yazılır ve “enter” tuşuna basılır.

2. Adım: Açılan sayfada, “Kullanıcı Adı’’ bölümüne ‘’admin’’ ve “Parola” bölümüne ‘’goknet’’ yazılır ve “Sisteme Giriş” tuşuna basılır.

3. Adım: Ekrana gelen sayfadan “Ağ Ayarları” sekmesinde bulunan “Geniş Bant ” kısmı seçilir.

4. Adım: Burada  “VPI/VCI” ayarlarının VPI:8 VCI:35 olmasına dikkat edilmelidir.
Aynı sayfada:
“Kullanıcı Adı” ve şifre kısmına size verilen kullanıcı adı yazılır.
‘’ Şifre ‘’ bölümüne yine size verilen şifre girilir.
Uyarı: Lütfen bilgilerinizi 3. şahıslarla paylaşmayın.
Diğer ayarlarda bir değişiklik yapılmadan sayfanın sonundaki “Uygula” butonuna basılır.

5. Adım: Kablosuz Bağlantı Ayarı yani WLAN ayarı yapılacak sayfa ekrana gelir.

Modeminizin kablosuz özelliğinden faydalanmak için ‘’Kablosuz’’ kısmındaki  “Kablosuz LAN’ı etkinleştir” seçeneğinin işaretlendiği kontrol edilir. “Devre dışı bırak” işaretli ise modeminizin kablosuz özelliği çalışmaz.

Kablosuz ağınıza isim vermek için SSID seçeneğindeki isim istenilen şekilde değiştirilebilir. Buraya yazacağınız isim bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonlarınızın kablosuz ağ kısmında gözükecek isim olacaktır.

Bir sonraki aşamada, şifreleme bölümünde ‘’Güvenlik Modu’’ kısmında “WPA2-PSK” seçeneği seçilir.

Bu sekmede bulunan “Önceden Paylaşılmış Anahtar” kutusunda, harf ve rakam içeren en az 8 karakter kullanılarak kablosuz şifre oluşturulur.
Diğer ayarlar değiştirilmeden sayfa sonundaki “Uygula” butonuna basılır.

Belirtilen adımları dikkatlice takip etmeniz sonucunda modeminiz internete çıkış sağlayacak ve internet bağlantınız gerçekleşecektir.